-
Tytuł:
XIV Forum Prawo Pracy
- Kategoria: Prawo
- Cena: 1 995 + VAT PLN Teraz: 1 995 + VAT PLN
- Termin: 2011-10-04 - 2011-10-05
- Miejsce: / mazowieckie
- Organizator: Institute for International Research
Gwarantem najwyższej jakości Forum jest nasz Zespół Ekspertów, który podzieli się z Państwem swoim wieloletnim doświadczeniem, wiedzą oraz odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości natury prawnej!
W Zespole Ekspertów między innymi:
- Mec. Anna Telec
- Mec. Katarzyna Kowalska
- Mec. Piotr Wojciechowski
- dr hab. Arkadiusz Sobczyk
- Dr Krzysztof Walczak
- Doradca podatkowy Dorota Walerjan
Eksperci radzą! – panele dyskusyjne i dyskusje przy stołach eksperckich
Symulacje rozpraw przed Sądem Pracy!
Najgorętsze tematy:
- Zakaz konkurencji
- Mobbing
- Dyskryminacja
- Sytuacje chroniące pracowników przed zwolnieniami
- Kontrola PIP
- Wybór optymalnej formy zatrudnienia
- Naruszenie czasu pracy
- Opodatkowanie świadczeń dodatkowych
Szanowni Państwo,
praktyczne stosowanie przepisów prawa pracy nastręcza często wiele problemów nawet doświadczonym osobom zarządzającym działami personalnymi. Zmiany w prawie oraz rosnące orzecznictwo powoduje konieczność stałego śledzenia aktualnego stanu prawnego i dostosowywania własnych decyzji do praktyki sądowej.
Z przyjemnością organizuję dla Państwa nowatorską konferencję wpisującą się w wieloletnią tradycję merytorycznych spotkań Institute for International Research z zakresu prawa pracy.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom i dbając o ciągłe doskonalenie zawartości merytorycznej, przygotowanie programu forum poprzedziła tematyczna ankieta, w której mogli Państwo wskazać najbardziej gorące tematy i zagadnienia wymagające dokładnej analizy i przedstawienia w oparciu o przykłady. Oceniali Państwo również zaproponowane formy prowadzenia zajęć. Państwa opinie i oczekiwania zbiegły się z planami przedstawienia zupełnie nowej jakości konferencji z zakresu prawa pracy. Wynikiem tego jest nowatorskie forum, do udziału w którym gorąco zachęcam.
XIV Forum Prawo Pracy odbędzie się 4 – 5 października 2011 w Warszawie. Spotkanie nie będzie miało formuły czysto wykładowej.
Pierwszego dnia przygotowaliśmy wyjątkowe, pierwsze takie zajęcia na rynku, przybliżające najtrudniejsze kwestie z zakresu stosunków pracodawca – pracownik poprzez formę symulacji rozpraw przed sądem pracy. Trzy strony: pracownik, pracodawca i sąd będą po kolei przybliżać stan faktyczny i prawny danego przypadku, kładąc nacisk na praktykę współpracy pracodawcy z prawnikiem, zakres dokumentów i informacji, jakie należy gromadzić i przedstawiać oraz elementy, które wpływają na orzeczenie w sprawie. Taka forma pozwoli na dostrzeżenie tych kwestii, które wpływają na sytuację pracodawcy przed sądem oraz na przygotowanie się na niespodzianki i zaskakujące sytuacje i konkluzje. Orzeczenia będą dotyczyły m.in. takich kwestii jak: zakaz konkurencji, roszczenia z tytułu niewypłacania odpraw, mobbing, dyskryminacja, sytuacje chroniące pracowników przed zwolnieniami.
Drugiego dnia proponujemy Państwu tematyczne dyskusje przy stołach eksperckich, w ramach których będzie można nie tylko otrzymać kompleksową wiedzę z danego obszaru, ale przede wszystkim uzyskać odpowiedzi na najbardziej szczegółowe i zawiłe pytania prawne, przytoczyć case study do omówienia i wymienić się doświadczeniami praktycznymi z innymi uczestnikami dyskusji. Dwa bloki dyskusji z ekspertami będą obejmowały tematy z zakresu wyboru i wykorzystywania optymalnej formy zatrudnienia oraz czasu pracy.
Poza tymi dwoma nowatorskimi formami zajęć, nastawionymi na praktykę i interaktywny kontakt z uczestnikami forum, przygotowaliśmy jeszcze kilka ciekawych wystąpień. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami programu i do włączenia się w to wyjątkowe wydarzenie.
PROGRAM:
DZIEŃ I, 4 października 2011 (wtorek)
9.00 Inauguracja forum
9.10 Co nas czeka w ustawodawstwie i praktyce stosowania prawa pracy
- Planowane zmiany w Kodeksie Pracy i Kodeksie Cywilnym
- Orzeczenia Sądu Najwyższego, których możemy spodziewać się w najbliższym czasie
- Brakujące przepisy wykonawcze
- Ustawodawstwo unijne
10.00 Kontrola i uprawnienia funkcjonariuszy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
Prelekcja ekspercka i dyskusja: odpowiedzi na zadane wcześniej pytania uczestników forum
11. 00 – 11.20 Przerwa na kawę
11.20 Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy
Prelekcja ekspercka i dyskusja: odpowiedzi na zadane wcześniej pytania uczestników forum
12.30 – 13.30 Wspólny obiad
13.30 Praktyka postępowania przed sądem pracy
Prelekcja ekspercka omawiająca w przystępny sposób procedurę sądową, z naciskiem na praktyczne aspekty współpracy z prawnikami. Uczestnicy dowiedzą się jakie dokumenty przygotowywać, na co zwracać największą uwagę, na co zwraca uwagę sąd, co może zdarzyć się w toku postępowania.
14.20 „Symulacje” rozpraw sądowych
Symulacje miałyby być specjalnym sposobem na przedstawienie najgorętszych orzeczeń (w programie zawarłam interesujące dla uczestników zakresy tematyczne) w formie obrazującej jednocześnie sytuacje, jakie mogą pojawić się w czasie rozpatrywania spraw przez sąd. Do każdego z casów potrzeba będzie trzech uczestników: przedstawiciela pracownika, przedstawiciela pracodawcy, przedstawiciela sądu. Pracownik (np. student/aplikant…) przedstawia swoją wizję stanu faktycznego, przedstawiciel pracodawcy (prawnik)–stronę pracodawcy (on również odpowiada za informacje o sposobie współpracy z pracodawcą: informacji, dokumentów jakich będzie potrzebował itp.), przedstawiciel sądu, który omówi orzeczenie i jego uzasadnienie z naciskiem na praktykę zastosowania go w innych sprawach. Uczestnicy konferencji na bieżąco będą mogli zadawać pytania i sugerować inne (choć podobne) stany faktyczne.
Przypadek 1 Zakaz konkurencji
Przypadek 2 Mobbing/dyskryminacja
15.15 – 15.30 Przerwa na kawę
Przypadek 3 Sytuacje chroniące pracowników przed zwolnieniami
Przypadek 4 Roszczenia z tytułu niewypłacenia odprawy
Przypadek 5 Ochrona danych osobowych
17.00 Zakończenie I dnia forum
DZIEŃ II, 5 października 2011 (środa)
9.00 Benefity i świadczenia dodatkowe i ich opodatkowanie
W trakcie wystąpienia poruszone zostaną wybrane zagadnienia podatkowe związane z "przekazywaniem" pracownikom przez pracodawcę świadczeń niepieniężnych, takich jak:
- Opieka medyczna dla pracowników i ich rodzin
- Używanie sprzętu pracodawcy, w tym samochodów służbowych, laptopów, telefonów dla prywatnych celów pracownika
- Ryczałty na zajęcia sportowe i rekreacyjne
- Spotkania integracyjne, paczki okolicznościowe, bony świąteczne
- Zapewnienie pracownikom mieszkań
- Konkursy dla pracowników
- Inne (koszty szkoleń, opcje na udziały/akcje, ubezpieczenia na życie)
Ekspert przedstawi niektóre problemy i ryzyka związane z przekazywaniem w/w świadczeń z punktu widzenia podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku VAT. Odniesie się do najciekawszych tez z orzeczeń sądów oraz interpretacji organów podatkowych. Przede wszystkim jednak, postara się odpowiedzieć na pytania i wątpliwości Uczestników forum.
10.10 Eksperci radzą I – Wybór i wykorzystanie optymalnej formy zatrudnienia
W ramach panelu trzech ekspertów prawa pracy z bogatym doświadczeniem w kwestiach związanych z zatrudnianiem pracowników omówią zakres dyskusji, jaką będą za chwilę prowadzić z uczestnikami przy tematycznych stołach eksperckich. Wyszczególnią kwestie problematyczne, jakie pojawiają się przy wybieraniu formy zatrudnienia, które potem szczegółowo zostaną omówione w dyskusjach. Uczestnicy forum, po przeanalizowaniu najważniejszych z ich praktyki zawodowej kwestii będą mogli wybrać stół ekspercki, przy którym chcieliby dyskutować, omawiać orzeczenia, zadawać pytania i rozwiązywać case study.
10.45 – 11.00 Przerwa na kawę
11.00 STOŁY EKSPERCKIE
Stół 1. Kodeksowe formy zatrudnienia
Stół 2. Pozakodeksowe formy zatrudnienia
Stół 3. Elastyczne formy zatrudnienia - telepraca
Każdy ze stołów będzie prowadzony przez eksperta z bogatym doświadczeniem w wybranej kwestii. Ekspert wprowadzi Państwa do tematyki omawiając między innymi wskazane zagadnienia i przytaczając przykłady. Każdy z uczestników dyskusji będzie miał możliwość nie tylko zadawania pytań ale również przedstawienia własnych doświadczeń. Ekspert podpowie jak rozwiązać wskazane problemy i radzić sobie w zawiłych sytuacjach.
12.20 Wspólny obiad
13.30 Delegowanie własnych pracowników do krajów UE i pozanie Prelekcja ekspercka
14.15 Eksperci radzą II – Czas pracy
W ramach panelu trzech ekspertów prawa pracy z największym doświadczeniem w zakresie omawiania kwestii problematycznych w szerokim temacie czasu pracy omówią zakres dyskusji, jaką będą za chwilę prowadzić z uczestnikami przy tematycznych stołach eksperckich. Tutaj również Uczestnicy forum będą wybierać sobie stół ekspercki, przy którym będą zdobywać wiedzę i dyskutować nad najbardziej zawiłymi kwestiami i ciekawymi case study.
15.00 – 15.15 Przerwa na kawę
15.15 STOŁY EKSPERCKIE
Stół 1. Obliczanie czasu pracy i okresy rozliczeniowe
Stół 2. System równoważny czasu pracy
Stół 3. Naruszenia czasu pracy
Kaźdy ze stołów będzie prowadzony przez eksperta z bogatym doświadczeniem w wybranej kwestii. Ekspert wprowadzi Państwa do tematyki, omawiając między innymi wskazane zagadnienia i przytaczając przykłady. Każdy z uczestników dyskusji będzie miał możliwość nie tylko zadawania pytań, ale również przedstawienia własnych doświadczeń. Ekspert podpowie jak rozwiązać wskazane problemy i radzić sobie w zawiłych sytuacjach.
17.00 Zakończenie forum
Koszt uczestnictwa:
1595 PLN +23% VAT - do 02.09.2011
1995 PLN +23% VAT - od 03.09.2011
Przy zgłoszeniu 3 osób z firmy – 10% rabatu!
Szczegółowe informacje:
Anna Oleszek -
kierownik projektu
Więcej na: