eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFirmaKonferencjeIII Ogólnopolska Konferencja Administracji Publicznej

Zamówienia publiczne wg najnowszych przepisów - szczegółowe omówienie zmian w ustawie Pzp wprowadzonych przez ostatnie nowelizacje

Konferencja pod honorowym patronatem Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych

Dwie nowelizacje ustawy Pzp z końca 2009 r. wprowadziły gruntowne zmiany dotyczące prowadzenia postępowań przetargowych. Wiele rozwiązań, w tym nowe, zgodne z Dyrektywą UE środki ochrony prawnej, budzi liczne kontrowersje wśród specjalistów ds. zamówień zobowiązanych do stosowania ustawy.

Ważne zmiany dotyczą także formułowania zapisów w dokumentacji przetargowej, m.in. w: opisie warunków stawianych wykonawcom i stosowaniu kryteriów społecznych, podstawach wykluczenia wykonawców z postępowania oraz terminach, w których zamawiający zobowiązany jest do udzielenia wykonawcom wyjaśnień do SIWZ.

Aby mogli Państwo poznać opinie o dotychczasowych zmianach oraz dowiedzieć się, jakie są priorytety działania proponowane przez UZP, zapraszamy na specjalistyczną konferencję, podczas której:

  • ocenimy pierwszy okres obowiązywania nowych przepisów - przedstawimy najczęstsze trudności w stosowaniu przepisów w I kwartale 2010 r.,
  • omówimy zmiany w środkach ochrony prawnej, które likwidują protest, pozostawiający jedynie odwołanie,
  • wskażemy, jak przygotować SIWZ, wprowadzić prawidłowe terminy, na nowo przygotować opis warunków stawianych wykonawcom zgodnie z wymogami nowelizacji,
  • na przykładzie orzecznictwa Krajowej Izby Odwoławczej zaprezentujemy interpretację przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.

Na konferencję zaprosiliśmy gości specjalnych, wśród których znaleźli się m.in.: Pan Jacek Sadowy - Prezes Urzędu Zamówień Publicznych oraz Pani Renata Tubisz - Prezes Krajowej Izby Odwoławczej.

CZĘŚĆ I. PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH PO NOWELIZACJI

1. Nowe zasady prowadzenia postępowań i realizacji zamówień z wykorzystaniem środków publicznych

  • Szczegółowe omówienie nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych- szczegółowe omówienie każdej zmiany
  • Wszystko o nowych rozporządzeniach wykonawczych do ustawy - jakie dokumenty ulegną zmianie, jakich dokumentów będą mogli żądać zamawiający od wykonawców?
  • Wpływ nowej ustawy o finansach publicznych na prowadzenie postępowań przetargowych zgodnie z ustawą Pzp

CZĘŚĆ II. ZMIENIONE PROCEDURY PRZETARGOWE
PANELE DYSKUSYJNE Z MOŻLIWOŚCIĄ ZADAWANIA PYTAŃ EKSPERTOM W RAMACH POSZCZEGÓLNYCH TEMATÓW

1. Etapy przygotowania, prowadzenie i dokumentowanie postępowań o zamówienie publiczne

  • Co powinna zawierać prawidłowo przygotowana SIWZ - opis warunków udziału w postępowaniu, opis przedmiotu zamówienia, wyjaśnianie treści SIWZ - odpowiedzi na pytania wykonawców, praktyczne omówienie zawartości dokumentacji po nowelizacji
  • Nowe zasady potwierdzania spełnianie warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne - przedstawianie alternatywnych dokumentów.
  • Nowe podstawy do wykluczenia wykonawców z postępowania i sposób opisu ich w SIWZ po modyfikacji art. 24 ustawy Pzp.
  • Jak należy formułować zapisy preferujące wykonawców zatrudniających osoby niepełnosprawne zgodnie ze zmienionym art. 22
  • Krok po kroku formułowanie zapisów o udzielaniu zaliczek na poczet wynagrodzenia wykonawcy zamówienia publicznego zgodnie z nowym art. 151a ustawy
  • Zmienione wytyczne w zakresie unieważniania umów z wykonawcą - zmiany art. 146 ustawy

2. Zmienione wytyczne w zakresie ochrony prawnej wykonawców zgodnie z drugą nowelizacją ustawy Pzp

  • Przesłanki uprawniające do wniesienia odwołania w postępowaniach poniżej i powyżej progów UE - interpretacja art. 180 pkt 2 i 3 po nowelizacji
  • Nowe terminy na wniesienia odwołania zgodnie ze znowelizowanym art. 182 - szczegółowe omówienie wszystkich przypadków
  • Zasady przystąpienia do odwołania - nowy regulamin rozpatrywania odwołań
  • Wniesienie odwołania a niemożność zawarcia umowy - podstawy do uchylenia zakazu przez KIO
  • Najczęstsze błędy zamawiających, które dają podstawę do wnoszenia odwołań przez wykonawców - sprawdzone sposoby na ich uniknięcie.
  • Analiza najciekawszych wyroków KIO wydanych po wejściu w życie nowelizacji ustawy Pzp - jaki wpływ mają te orzeczenia na postępowanie zamawiających.

3. Nowe wytyczne w zakresie kontroli zamówień publicznych

  • Co podlega kontroli w ramach postępowania przetargowego - Uprawnienia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
  • Zasady naliczania kar finansowych nakładanych na zamawiających w przypadku naruszenia przepisów ustawy - zgodnie z nowelizacją z 5 listopada 2009 r.

4. Zmienione zasady prowadzenia robót budowlanych - nowe przepisy, szczegółowe wymagania i dokumentacja

  • Wpływ ostatnich zmian w Prawie Budowlanym na treść i zakres dokumentacji
  • Główne elementy postępowania o zamówienie publiczne na roboty budowlane - obowiązki zamawiającego.
  • Dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna i obmiar robót - jakie elementy musi zawierać pełna dokumentacji dla postępowań o roboty budowlane

Prelegenci:

Elżbieta Cierlica - ekspert zamówień publicznych, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, sprawozdawca parlamentarny, redaktor naczelna miesięcznika "Monitor Zamówień Publicznych", redaktor prowadząca poradników: "Zamówienia publiczne - przewodnik dla zamawiających i oferentów", "Zamówienia publiczne - przewodnik dla dostawców i wykonawców", współautorka programu studiów podyplomowych zatwierdzonego do realizacji, autorka publikacji na temat zamówień publicznych w prasie fachowej i prawnej oraz w wydawnictwach wymiennokartkowych nt. administracji, regulacji celnych itp.

Jacek Jerka - prawnik, doradca i ekspert zamówieniowy, konsultant komisji sejmowych w sprawach nowelizacji Prawa zamówień publicznych, przewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, autor publikacji nt. zamówień publicznych, członek Rady Zamówień Publicznych przy Prezesie UZP.

Grzegorz Mazurek - adwokat, Wiceprezes Krajowej Izby Odwoławczej (2007 - 2009), wieloletni specjalista w dziedzinie zamówień publicznych, doktorant w Katedrze Prawa Administracyjnego i Finansowego Przedsiębiorstw w SGH, arbiter z listy prowadzonej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w latach 2004 - 2007, obserwator postępowań o udzielenie zamówienia publicznego z ramienia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w okresie 2004 - 2006. Autor analiz, komentarzy i wielu publikacji z dziedziny zamówień publicznych, prowadził wykłady m.in. na SGH, AGH, w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Członek i wykładowca Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie w zakresie zamówień publicznych.

Ewa Wiktorowska - b. arbiter Urzędu Zamówień Publicznych, członek Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, autorka licznych publikacji zamieszczanych w poradnikach i w prasie zamówieniowej, specjalistka w sprawach zamówień publicznych na roboty budowlane.

Uczestnicy: Przedstawiciele jednostek: administracyjnej, państwowej i samorządowej, kierownicy działów zamówień publicznych, specjaliści ds. zamówień publicznych, osoby odpowiedzialne za realizowanie procedur przetargowych po stronie wykonawców, niezależni eksperci z zakresu zamówień publicznych.


Koszt uczestnictwa wynosi: 570 zł + 0% VAT za osobę.

Specjalny 20% rabat (456 zł netto + 0% VAT za osobę) dla osób, którzy zgłoszą uczestnictwo w Konferencji do 31 stycznia 2010 r.

Uczestnictwo w konferencji obejmuje dodatkowo komplet materiałów konferencyjnych, napoje oraz lunch.

Szczegółowe informacje:
Bartłomiej Woźniak
tel. 061 66 55 868

Edukacja

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: