eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFirmaKonferencjeBusiness Analyst Forum
Zarządzanie procesami biznesowymi oraz analiza biznesowa są dyscyplinami inżynierskimi, które już na dobre zagościły w codzienności korporacyjnej, stanowiąc bazę oraz często przyczynek do zmian zasad pracy oraz poważniejszych zmian organizacyjnych. Praktyka pokazuje jednak, iż zauważalnie często, próba dokonania zmian w procesach oraz wspierających je systemach informatycznych napotyka na problemy, których źródło może tkwić zarówno w obszarach strategicznych organizacji jak i w niezrozumieniu wzajemnych oczekiwań i potrzeb na poziomach operacyjnych. Systemem oraz instytucją pozwalającą na zarządzanie tego typu sytuacjami jest dyscyplina nazywana Architekturą Korporacyjną (ang. Enterprise Architecture).
 
Rozpatrując organizację w sposób holistyczny, można stwierdzić, iż zarówno analiza biznesowa jak i zarządzanie procesowe, z jednej strony dostarczają danych wymaganych paradygmatem Architektury Korporacyjnej, a z drugiej, są działaniami, które powinny być ograniczane ramami architektonicznymi zdefiniowanymi w ramach tejże Architektury.
 
Celem warsztatu organizowanego w ramach cyklu Business Analyst Forum jest zaprezentowanie koncepcji Architektury Korporacyjnej w kontekście analizy biznesowej oraz metod zarządzania procesami biznesowymi. Ponadto celem jest wskazanie sposobu usystematyzowanego  podejścia do specyfikowania wymagań biznesowych oraz płynnego przejścia od etapu planowania działalności operacyjnej organizacji do planowania zasobów potrzebnych do jej realizacji.
 

Warsztaty Architektura Korporacyjna, Analiza Biznesowa i Zarządzanie Procesami Biznesowymi: 

1. Architektura, metoda i proces
Wykorzystanie podejścia opracowanego przez Ivara Jacobsona do prowadzenia analizy biznesowej w oparciu o ustanowione ramy architektoniczne.

2. Architektura Korporacyjna – metoda, dyscyplina zarządcza czy struktura?
Czym jest Architektura Korporacyjna? Różni autorzy, konsultanci oraz firmy definiują Architekturę Korporacyjna na różne sposoby.
W trakcie warsztatów porównane zostaną te definicje oraz wypracowana zostanie definicja robocza na potrzeby warsztatu.

3. Architektura Korporacyjna jako struktura – wprowadzenie do Siatki Zachmana (Zachman Framework)
Siatka Zachmana definiuje uniwersalną strukturę informacji dla Architektury Korporacyjnej.
W trakcie warsztatów zaprezentowana zostanie koncepcja oraz podstawy Siatki. Dokonane zostanie także porównanie Siatki Zachmana z TOGAFem.

4. Architektura Korporacyjna a BPM
W ramach tego bloku omówione zostaną korzyści jakie można odnieść, odwołując się
w ramach inicjatyw związanych z zarządzaniem procesowym do ram architektonicznych.

5. Architektura Korporacyjna jako metoda – w jaki sposób tworzyć Architekturę Korporacyjną?
W jaki sposób powiązać modele i elementy modeli w Siatce Zachmana? Które elementy muszą być zdefiniowane? Które elementy są opcjonalne? Jakie standardy należy stosować, aby zdefiniować wymagane artefakty?
W ramach bloku zostaną wypracowane standardy prezentacji dla wymaganych rodzajów artefaktów ze szczególnym uwzględnieniem podejścia procesowego. Wskazane zostaną zależności łączące procesy biznesowe, pojęcia biznesowe, logikę biznesową oraz wymagania biznesowe.

6. Role w zarządzaniu Architekturą Korporacyjną
Jakie role powinny być zdefiniowane w organizacji, aby skutecznie zarządzać Architekturą Korporacyjną? Jakie powinny być kompetencje oraz odpowiedzialności poszczególnych ról?

7. Ograniczenia Architektury Korporacyjnej – Nie ma jednej, słusznej metody!
Co znajduje się poza Architekturą Korporacyjną?
W trakcie bloku wskazane zostaną zależności łączące Architekturę Korporacyjną z takimi dyscyplinami jak Zarządzanie Projektami oraz Zarządzanie Zmianą.




Cena regularna: 3700 + VAT

Cena dla uczelni wyższej (rabat 50%): 1850 + VAT

 

Szczegółowe informacje:

Patrycja Brodzińska

tel.: 71 725 79 33

kom.: 694 498 165

e-mail:

 

Więcej informacji na stronie Organizatotora: