-
Tytuł:
Ataki sieciowe - IT, Law, Electronic Evidence
- Kategoria: Informatyka i Internet
- Cena: 100 PLN Teraz: 100 PLN
- Termin: 2011-12-05 - 2011-12-05
- Miejsce: / kujawsko-pomorskie
- Organizator: Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii
5 grudnia 2011 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się konferencja „Ataki sieciowe - IT, Law, Electronic Evidence”.
Inicjatywa ma na celu owocną dyskusję na temat, który jest realnym zagrożeniem skorelowanym nie tylko na jednostki czy grupy w społeczeństwie, ale przede wszystkim przedsiębiorców, przedsiębiorstwa, instytucje i agendy rządowe. Przykładem mogą być ostatnie ataki ukierunkowane na 48 przedsiębiorstw z sektora zbrojeniowego i chemicznego, które doprowadziły do wycieku wielu informacji, a także ataki ukierunkowane na sektor energetyczny.
Konferencja jest interesująca także ze względu na nowatorskie ujęcie tematu jakim jest połączenie wiedzy informatycznej o istniejących zagrożeniach oraz trendach cyberbezpieczeństwa, wiedzy prawnej o aspektach cyberprzestępczości i podejmowanych rozwiązaniach legislacyjnych oraz wiedzy z zakresu informatyki śledczej o problemach natury dowodowej i ich rozwojowi.
Organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii, które współpracuje ze Stowarzyszeniem Instytut Informatyki Śledczej.
Patronat honorowy nad Konferencją objął Minister Sprawiedliwości oraz Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu.
Patronat merytoryczny nad konferencją objął Prof. dr hab. Andrzej Adamski.
Konferencja składa się z trzech bloków tematycznych: IT, Law, Electronic Evidence. Prelegentami są osoby z:
- NASK oraz CERT Polska;
- Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń;
- Kaspersky Lab;
- SOURCEfire;
- Apius Technologies;
- Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu;
- Instytutu Badań nad Przestępczością Kryminalną i Terroryzmem Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Administracji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie;
- Mediarecovery;
- Instytutu Badawczego Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, European Network of Forensic Science Institutes oraz International Forensic Strategic Aliance;
- Stowarzyszenia Instytut Informatyki Śledczej.
Wstęp na konferencję:
wysokość opłaty wynosi 100 zł brutto,
dla członków SIIŚ opłata wynosi 80 zł brutto,
dla pracowników naukowych lub studentów UMK wstęp na konferencję jest bezpłatny.
Udział w konferencji potwierdzany jest certyfikatem.
Szczegółowe informacje:
Szymon Ludwiczak
faks: 56 611 40 02
Więcej informacji na stronie: